0

عزم مدیریت شهری/«انقلاب آسفالت» در شهر صومعه‌سرا

بازدید 5
شهرداری صومعه‌سرا با مصوبه شورای شهر اقدام به آسفالت خیابانهای شهری کرده است که در چند روز آینده اکثر خیابانهایی که موجب نارضایتی اهالی شده بود بهسازی و انقلابی با عنوان « آسفالت» در این شهر صورت می‌گیرد.

خبرگزاری شبستان_صومعه‌سرا، مائده فلاحتکارضیابری: امروزه هدف همه کوشش‌های مدیریت شهری در زمینة افزایش خدمات، جلب رضایت بیشتر شهروندان است و این امر به‌ویژه برای شهرداری‌ها، هدف ایده‌آل بزرگی است و بخش عمده‌ای از آن با ارائه خدمات به شهروندان محقق می‌شود.

وضعیت معابر شهری یکی از عوامل موثر بر کیفیت زندگی شهروندان و همچنین یکی از شاخص‌های رضایت از عملکرد شهرداری‌ها محسوب می‌شود.

از جمله مهمترین ویژگی‌هایی که یک شهر را از سایر شهرها متمایز می‌کند و تاثیر زیادی بر منظر شهری دارد، آسفالت یکدست و مناسب معابر است، حرکت عمرانی و خدماتی شهرداری صومعه‌سرا در سال جاری موجب رضایت مندی شهروندان شده که این امر بهترین نمونه عملکرد برای دستگاه های اجرایی است.

تعامل و همکاری اعضای شورای اسلامی شهر و تلاش شبانه روزی پرسنل زحمت کش شهرداری صومعه‌سرا شرایط این حرکت عمرانی و رضایتمندی شهروندان را فراهم آورده است.

چند ماه متوالی است که شهرداری صومعهه‌سرا «انقلاب آسفالت» و توسعه زیباسازی شهری را در شهر به راه انداخته و باعث رضایتمندی شهروندان شده است که در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

«عزیز رضایی» با بیان اینکه امروزه خوشبختانه توسعه شهری کاملا مشهود است اظهار کرد: وقتی بین شهردار و شورای شهر تعامل برقرار باشد قطعا سود آن نصیب شهر و مردمانش می‌شود.

یکی از شهروندان صومعه‌سرایی با بیان اینکه مدتی است که انقلاب آسفالت در شهر صومعه‌سرا در حال رخ دادن است افزود: هر روز می‌شنویم که یک کوچه و خیابان این شهر در حال آسفالت می‌باشد.

وی گفت: شهرداری یک مرکز خدمت‌گذاری در تمام ابعاد است و وقتی مدیران شهری وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند و با کار جهادی امورات شهر را به سرانجام برسانند قطعا رضایتمندی عمومی به دست می‌آید.

«فاطمه رحمانی» در این راستا تصریح کرد: وظیفه شورای اسلامی شهر و مسئولان شهرداری رضایت‌مندی آحاد مردم شهر است.

این شهروند صومعه‌سرایی با بیان اینکه بسیاری از وظایفی که شهرداری بر عهده دارد در ایجاد رضایت عمومی مردم مؤثر است بیان کرد: شهر نیز یک موجود زنده است که می‌طلبد همه امورات شهر درست انجام شود تا رضایتمندی شهروندان هم کامل حاصل شود.

«میثم کیانی فرد» رشد و توسعه همه جانبه شهر را مستلزم سیاست‌ها و برنامه‌ها در سطوح مختلف دانست و اظهار کرد: مدیریت شهری علاوه بر تقویت و توسعه زیرساخت‌ها، باید در خصوص پاسخ به نیازها و مطالبات مستمر و جاری شهروندان نیز دغدغه‌مند باشد.

شهردار صومعه‌سرا اجرای آسفالت را یکی از شناخته‌ شده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین وظایف شهرداری‌ها عنوان کرد و افزود: کیفیت معابر شهری باید در شأن شهروندانش باشد؛ شهروندانی که به عنوان صاحبان حقیقی شهر تنها نقطه اتکای شهرداری در تأمین منابع و هزینه‌ها به شمار می‌آیند.

وی با تأکید بر اجرای آسفالت در مناطق و نواحی مختلف بر اساس نیازها و مطالبات شهروندان گفت: تسهیل در زمینه تردد شهروندان، ایمن‌سازی فرآیند عبور و مرور، افزایش رضایت عمومی و… مواردی است که می‌توان با بهسازی، آسفالت و توسعه معابر به آن دست یافت.

کیانی فرد با اشاره به اجرای آسفالت در نقاط مختلف شهر طی هفته‌های اخیر تصریح کرد: در کنار اجرای آسفالت پروژه‌های شاخصی مانند روشنایی معابر و میادین، سنگ فرش و پیاده راه سازی، کاشت هزار اصله درخت و… نشانگر عزم مدیریت شهری برای توسعه این حوزه خدمت‌رسانی  به صورت متوازن و عدالت محور است.

شهردار صومعه‌سرا با بیان اینکه نگرش عادلانه یک اصل در دوره کنونی شهرداری و شورای اسلامی شهر است بیان کرد: با اصلاح سیاست‌ها و هدایت صحیح برنامه‌ها باید فاصله موجود در نقاط مختلف شهر را برداشت و توسعه صومعه سرا از مسیر عدالت و تعالی را محقق ساخت.

وی خاطرنشان کرد: فهرست معابر نیازمند آسفالت در هر ناحیه و محله تعیین شده، بزودی و بصورت به‌هنگام و جهادی نسبت به رفع نیازهای شهروندان اقدام صورت خواهد گرفت.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.
 
 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید