0

ضرورت تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به افزایش هزینه های مردم از سوی تعدادی از وزارتخانه ها

بازدید 44

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس خواستار تشکیل کمیته ای جهت رسیدگی به موضوع افزایش هزینه های مردم از سوی تعدادی از وزارتخانه های دولت شد.

سید کاظم دلخوش اباتری در نطق میان دستور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با انتقاد از عملکرد بیش از 10 هزار وزارتخانه که باعث افزایش چند برابری هزینه های مردم شده اند، گفت: هزینه های آب و برق افزایش یافته و حتی میزان هزینه آب شهرک های صنعتی نیز به متر مکعبی 4 هزار و 600 تومان رسیده است همچنین آبونمان مخابرات 15 هزار نفر در قبوض لحاظ می شود.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در ایجاد تبعیض میان محصولات کشاورزی و باغی، عنوان کرد: این وزارتخانه چند محصول از جمله چغندر، کلزا و گندم را جز محصولات استراتژیک قرار داده اما برنج را از این فهرست خارج کرده است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در ادامه به ورود نادرست وزارت اقتصاد به موضوع دستگاه های کارتخوان و کارت های بانکی اشاره و بیان داشت: همچنین کود پتاس و فسفات موردنیاز کشاورزان از 350 هزار تومان به بیش از یک میلیون تومان رسیده است.

دلخوش در ادامه با انتقاد از افزایش قیمت دارو ناشی از حذف ارز ترجیحی، اظهار داشت: قرص دیابتی که بنده تهیه می کنم از 60 هزار تومان به 600 هزار تومان رسیده و زد و بند نیز در حوزه دارو افزایش یافته که مردم را گرفتار تامین دارو کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه این اتفاقات در شرایط سخت معیشتی مردم، به صلاح نیست و باید کمیته ای تشکیل شود تا موضوعات را بررسی کند، خاطرنشان ساخت: یکی از نواب رئیس را مسئول تشکیل این تیم و دریافت گزارش کار دستگاه ها با کمک نمایندگان کنید تا موضوعات جدی گرفته شود.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید به زمان برداشت محصولات و موضوعات مطرح شده نمایندگان از شمال و شرق کشور در خصوص محصولات مختلفی همچون زعفران، کیوی، برنج، لوبیا و … دقت کند و آقای عسگری رئیس کمیسیون کشاورزی در این خصوص مسائل را از وزیر جهاد کشاورزی پیگیری کند، همچنین موضوع دریافت آبونمان از مشترکین مخابرات نیز باید رسیدگی شود./

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.
 
 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *