فصل بهار 1 فصل بهار2 طبیعت
شهروند گرامی: شهرداری به تنهایی قادر نخواهد بود مشکلات شهری را مرتفع نماید لذا مشارکت شما در امر پرداخت به موقع عوارض یاریگر ما خواهد بود.

میثم کیانی فرد سرپرست شهرداری صومعه سرا

لایحه بودجه تلفیقی سال 99 شهرداری

دانلود فایل با لینک مستقیم

مزایده و مناقصه

1-برگزاری مزایده چوب درختان  بریده سطح شهر

2- برگزاری حراج حضوری فروش پسماند های خشک جمع آوری شده از سطح شهر

اوقات شرعی صومعه سرا

بیست و سومین پپردیس سینمایی امید در کشور با امضای تفاهم‌نامه معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی با شهرداری صومعه‌سرا در این شهرستان احداث می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری صومعه سرا، رمضانعلی حیدری خلیلی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۱۱ دی) در نشست بررسی احداث ساخت پردیس سینمایی در صومعه‌سرا با بیان اینکه ساخت پردیس‌های سینمایی با هدف ایجاد سالن‌های سینمایی در شهرهای دارای جمعیت بالا اما فاقد سینمایی اجرایی می‌شود، اظهار کرد: در این راستا به به دنبال جلب مشارکت بخش خصوصی هستیم.

وی با بیان اینکه حضور و مشارکت شهرداری‌ها یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح است، افزود: هزینه بالای تأمین زمین جدای از احداث سالن‌های سینمایی سبب اجرای این طرح ابتر بماند به همین منظور از مدیران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها خواسته شد تا مذاکراتی برای جلب مشارکت شهرداری‌ها انجام داده و در صورت تمایل اعلام کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور در ادامه تأکید کرد: یکی از شعارهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این بوده که «ایران تنها تهران نیست» و با توجه به سیاست کلان وزارتخانه در مورد دسترسی همگانی به فعالیت‌های فرهنگی این طرح جز اولویت‌های سازمان سینمایی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با مشارکت و سرمایه گذاری سازمان سینمایی، بخش خصوصی،  ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها، شهرداریها و سازمان شهرداریهای کشور، توسعه زیر ساخت های سینمایی و افزایش سالن های سینما در کشور شتاب گرفته است.

حیدری خلیلی با اشاره به اینکه اجرای این طرح با محوریت شهرداری و تأمین زمینی به مساحت ۷۰۰ تا هزار متر مربع انجام می‌شود، تصریح کرد: سازمان سینمایی نیز علاوه بر طراحی نقشه کمک بلاعوض ۷۰۰ میلیون تومانی در زمینه ساخت این طرح به شهرداری‌ها انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه بعد از طرح این موضوع با استقبال خوب شهرها مواجه شدیم و در همین راستا ۲۳ سفر استانی انجام شده است، بیان کرد: هزینه‌های ساخت یک سینما با ظرفیت ۳۰۰ صندلی با بهره گیری از استانداردهای حدود ۴.۵ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به تأمین زمین از سوی شهرداری صومعه‌سرا و تأیید آن از سوی سازمان سینمایی، گفت: تنها یکی از مشکلات موجود در این زمینه زمان بندی برای اجرای این طرح است که ما به دنبال این هستیم تا طرح پردیس سینمایی امید تا پایان کار دولت دوازدهم تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

حیدری خلیلی در ادامه ساخت این طرح را دارای مزیت‌های بسیاری برای استان و شهرستان دانست و گفت: ما به دنبال طراحی فضای سینمایی با ظرفیت‌های بالای ۳۰۰ صندلی هستیم که این منوط به همکاری و مشارکت شهرداری‌ها هر شهر است. یک میلیارد و دویست میلیون تومان (۷۰۰ میلیون سازمان امور سینمایی و ۵۰۰ میلیون سازمان شهرداری ها و دهداری های کشور) از اعتبارات ملی به صورت بلاعوض برای احداث پردیس سینمایی امید صومعه سرا پرداخت می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه پردیس سینمایی امید به لحاظ ساختمان و معماری ، تاسیسات ، سالن ، پرده ، تجهیزات فنی صدا و نمایش فیلم ، صندلی و سایر امکانات رفاهی و عمومی ، پروژه ای استاندارد و مدرن و متناسب با شان و احترام مخاطبان سینمای کشور است، اذعان کرد: شهرستان صومعه سرا به لحاظ پیشینه فرهنگی و جمعیت ۱۵۰ هزار نفری و وجود مردمان هنر دوست، شایسته انتخاب برای اجرای پردیس سینمایی امید در استان گیلان گردید.

رهنمود رهبری

تصاویر منتخب

سرخط آخرین اخبار

پیوندها

https://gilan.ir