فصل بهار 1 فصل بهار2 طبیعت
برای حفظ جان خود و افراد خانواده تان در خانه بمانید.

میثم کیانی فرد سرپرست شهرداری صومعه سرا

لایحه بودجه تلفیقی سال 98 شهرداری

مزایده و مناقصه

اوقات شرعی صومعه سرا

برگزاری همایش مبارزه و پیشگیری از بیماری دیابت در سالن اجتماعات شهرداری صومعه سرا

 به گزارش روابط عمومی شهرداری صومعه سرا ، همایش پیشگیری و مبارزه با دیابت توسط سفیر انجمن دیابت کشور آقای دکتر کریمی و خانم مهندس شعبانزاده در سالن اجتماعات شهرداری با حضور جمعی از کارکنان و شهروندان صومعه سرایی برگزار گردید ، در این همایش ابتدا راه های مبارزه و شناخت این بیماری که کشور ما در صدر آمار جهانی ابتلا به دیابت قرار دارد صحبت هایی به میان آمد و سپس اهمیت این بیماری با نمایش فیلم هایی از بیماران مبتلا به دیابت که در حال قطع عضو بودند اما با راهکارهای درست زندگی کردن از قطع عضو نجات پیدا کرده و این بیماری را به کنترل در آورده بودند نشان داده شد.

در این همایش عنوان شد که با استفاده از موادغذایی زیر و تغییر عادات زندگی میتوان بیماری دیابت را کنترل یا ریشه کن کرد، که عبارت است از:

1- استفاده از روغن کنجد بجای روغن آفتابگردان یا کلزا و سایر موارد

2- استفاده از سبوس برنج و ترکیب آن با برنج در حال پخت

3- استفاده از قهوه گانودرما

4- تناسب وزن و جلوگیری از چاقی

5- عدم استفاده از مشروربات الکلی

6-انجام ورزش و تحرک داشتن 

7- مصرف میوه و سبزیجات و حبوبات

لازم به ذکر است  که از هر ۲۰ ایرانی یک نفر به دیابت مبتلاست و نیمی از این تعداد نمی‌دانند که دیابت دارند. هر ۱۰ ثانیه یک نفر در جهان به دلیل عدم آگاهی از دیابت و روش کنترل آن، جان خود را از دست می‌دهد. هر ۳۰ ثانیه یک نفر در جهان به علت عدم آگاهی از دیابت و روش کنترل آن، پای خود را از دست می‌دهد. بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده توسط متخصصان ایرانی به رهبری دکتر علیرضا استقامتی، از میان جمعیت ۲۵ تا ۷۹ سال ایرانی، ۴٫۵ میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند و از هر ۴ فرد دیابتی یک نفر نمی‌داند که دیابت دارد.

در پایان این همایش از کارمندان علاقمند به تشخیص قند خون تست قند خون به عمل آمد .

 

رهنمود رهبری

تصاویر منتخب

سرخط آخرین اخبار

پیوندها

https://gilan.ir